Obstawianie zakładów na sporty zimowe

W okresie zimy, kiedy większość tradycyjnych dyscyplin ma przerwę, szczyt sezonu mają wszelkiego rodzaju sporty zimowe. Mimo, że ich popularność nie dorównuje najbardziej popularnym letnim dyscyplinom również i je możemy obstawiać u bukmacherów, zarówno tradycyjnych jak i on-line. W poniższym artykule przedstawimy Ci krótki przegląd co i jak warto obstawiać, jakie sporty zimowe oferują największe szanse na wygraną u bukmachera i jakie dyscypliny najlepiej wybrać.

Hokej na lodzie

Zdecydowanym numerem jeden wśród sportów zimowych jest hokej na lodzie. W dzisiejszych czasach może być on oczywiście uprawiany przez cały rok, ale tradycyjnie jest on sportem zimowym. Tak naprawdę zimą i wiosną w tej dyscyplinie dzieje się najwięcej.

W ofercie bukmacherów i kasyna online znajdziemy całe mnóstwo lig hokejowych do obstawiania. Zaczynając od amerykańskiej ligi NHL, która zgodnie przez wszystkich uważana jest za najlepszą na świecie, poprzez ligę rosyjską, niemiecką, czy czeską. Naturalnie jest także nasza, polska liga hokeja, jednak odstaje ona poziomem od najlepszych. Poza tym są mecze reprezentacji czy w końcu, co 4 lata zimowe igrzyska olimpijskie.

Biathlon, biegi narciarskie

Również emocjonujące, choć znacznie mniej popularne od hokeja są Biathlon czy też biegi narciarskie. Bukmacherzy mają mnóstwo ofert na te dyscyplina. Przykładowo w zawodach biatlonowych możemy obstawiać kto wygra generalną klasyfikację pucharu świata a także zwycięzców i czołowych zawodników poszczególnych zawodów. Co jakiś czas mamy także zawody specjalnej rangi – mistrzostwa świata oraz zimowe igrzyska olimpijskie. Tutaj oferta zakładów jest oczywiście jeszcze szersza.

Narciarstwo alpejskie

Zjazdy to jedna z najbardziej efektownych konkurencji narciarskich i dyscyplina olimpijska. Każdy z nas chyba widział przynajmniej raz zawodników mknących z ogromną szybkością po stoku i omijających przeszkody. Tutaj również możemy obstawiać zarówno zakłady długoterminowe na miejsca w klasyfikacji końcowej ale też poszczególne zawody. Zwycięzca, podium a w lepszych bukmacherach także zakłady H2H na poszczególnych zawodników.

Skoki narciarskie

W Polsce to w ostatnich latach najpopularniejszy zimowy sport. Dzieje się tak głównie za sprawą sukcesów naszych zawodników oraz transmisjach w publicznej telewizji. Skoki narciarskie znacznie różnią się od pozostałych dyscyplin. Tutaj zawodnicy latają na nartach kilkaset metrów w powietrzu. Samo to implikuje, że wpływ warunków pogodowych, zwłaszcza wiatru ma ogromny wpływ na wyniki. Skoki narciarskie to więc dyscyplina dla graczy, którzy lubią ryzyko. Wraz z ryzykiem w zakładach bukmacherskich przychodzą jednak ponadprzeciętne zyski. Na skoki możemy stawiać zakłady długoterminowe, H2H na pary poszczególnych zawodników. Możemy także obstawiać zwycięzców i podium danego konkursu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *