Obstawianie zakładów na skoki narciarskie

Skoki narciarskie to niepozorny sport, dzięki ogromnym sukcesom polskich skoczków zdobył on jednak w naszym kraju niebywałą wręcz popularność. Nie ma Polsce chyba osoby, która nie kojarzyłaby Adama Małysza, Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego. Skoki narciarskie to nie tylko świetny i bardzo widowiskowy sport do oglądania przed telewizorem. To także okazja, by zarobić na nich obstawiając zakłady u bukmachera. Temu właśnie będzie poświęcony dzisiejszy tekst – przyjrzymy się jakie można stawiać zakłady na skoki i jaki rodzaj zakładów wybrać.

Kto wygra zawody

Najbardziej prostym i oczywistym zakładem jest stawianie na to, kto wygra dane zawody. Jeżeli dany skoczek jak np. Kamil Stoch czy Ryōyū Kobayashi prezentuje wysoką formę możemy podstawić na niego prosty zakład na zwycięstwo. Kurs powinien być wysoki a jeśli dany zawodnik ma wysoką dyspozycję to są duże szanse, że wygra całe zawody. Na występ w skokach składają się zawsze dwa skoki, więc są pewne szanse, że słabszy wynik w pierwszym zawodnik może nadrobić w drugim skoku.

Kto będzie na podium

Jeżeli lubimy bezpieczniejsze rozwiązania dobrym pomysłem jest obstawianie tego, kto będzie na podium podczas danego konkursu. Zwykle, mimo przeciwności losu zawodnik w świetnej formie nie powinien wypaść poza podium. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo iż ten zakład jest dużo bezpieczniejszy niż stawianie na zwycięstwo kurs to odzwierciedla i również będzie proporcjonalnie niższy.

Pojedynki H2H

Świetną opcją, która daje nam ogromne możliwości jest także stawianie zakładów H2H. Tyczy się to zwłaszcza zawodników, którzy są trochę dalej w klasyfikacji i niekoniecznie walczą o podium. Polega to na tym, że bukmacher wyznacza parę dwóch (zwykle do siebie zbliżonych poziomem) skoczków, np. Piotr Żyła i Robert Johansson. Zadaniem gracza jest wytypować kto wygra daną klasyfikację mając lepszą pozycję końcową po dwóch skokach. Kursy tutaj potrafią być dużo bardziej konkurencyjne.

Zakłady długoterminowe

Czasami jedne zawody to za mało – wiatr lub słabsza forma danego dnia mogą totalnie przetasować klasyfikację i wywrócić ją do góry nogami. Przed sezonem lub w jego trakcie możemy założyć się o to, kto wygra klasyfikację generalną pucharu świata lub będzie w niej w czołówce. Oczywiście na nasze pieniądze musimy wtedy poczekać dość długo, ale przynajmniej mamy pewność, że na wynik nie będą miały wpływu jednorazowe czynniki, ale forma w całym sezonie. Warto pamiętać, że przed zimowym cyklem pucharu świata rozgrywane jest letnie grand prix, które może nam sporo powiedzieć o formie zawodnika w zimie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *