Gdzie wybrać się na narty w Polsce?

Narciarstwo w Polsce to stale jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych przez zwykłych ludzi. Wprawdzie zimy w naszym kraju ostatnio nas nie rozpieszczają i większości regionów śniegu mamy jak na lekarstwo tak w górach jest go zawsze pod dostatkiem i amatorzy białego szaleństwa mają niezwykle szeroki wybór. Oto najpopularniejsze miejsca, gdzie możemy jeździć w naszym kraju na nartach.

Karpacz i okolice

Kapracz to jeden z najpopularniejszych kurortów zimowych w Polsce. W czasie ferii zimowych jak i całego sezonu zimowego to miejsce tętni życiem. Dysponuje on zawsze świetnie przygotowanym kompleksem narciarskim Śnieżka. Ponadto mamy tutaj też kilkanaście stoków różnych długości dla mniej i bardziej zaawansowanych w samym mieście. Karpacz znajduje się blisko Czech, to wielka zaleta bowiem nasi południowi sąsiedzi również mają świetną bazę narciarską.

Najbardziej znany ośrodek narciarski w okolicy to znajdująca się kilkanaście kilometrów dalej Szklarska Poręba. Znajdujący się tam ośrodek Ski Arena Szrenica oferuje narciarzom aż 5 tras o całkowitej długości 12 kilometrów. Jak to zwykle bywa część z nich jest trudna a część łatwa. Jest także 1 trasa zgodna z homologacją FIS. Wszystkie te szlaki są dośnieżane jeśli warunki nie dopisują. Karpacz i jego sąsiedztwo więc istny raj dla narciarzy zarówno tych początkujących i doświadczonych.

Tatry

Białka Tatrzańska jest najbardziej znanym i najpopularniejszy ośrodkiem narciarskim na Podhalu. Zawiera on w sobie stacje narciarskie czyli Banię, Kotelnicę i Kaniówkę. Mamy tu łącznie 22 trasy, które są dostępne dla narciarzy na jednym bilecie wstępie. Dotarcie na stoki narciarskie umożliwia sieć wyciągów i kolejek krzesełkowych. Także i ten ośrodek posiada nowoczesny system naśnieżania tras. Po zakończeniu jazdy jest mnóstwo opcji spędzania wolnego czasu.

Obok mamy Zakopane, które w sezonie i poza nim oferuje ogromną bazę klubów i restauracji i regionalnych karczm. Mamy tu Krupówki, liczne atrakcje i muzea oraz oczywiście pobliską Gubałówkę i Kasprowy Wierch, na które możemy wejść samodzielnie lub wjechać kolejką.

Szczyrk

Szczyrk to jedna z najbardziej znanych turystycznych miejscowości w Polsce. Sąsiaduje ono z parkiem krajobrazowym Beskidu Śląskiego i znajduje się w malowniczej okolicy. Blisko tutaj z Bielska Białej, Rybnika i pozostałych miejscowości Śląska stąd to niezwykle popularne miejsce wśród Ślązaków.

Jeżeli chodzi o narty to po wielu latach zaniedbań, Szczyrk wreszcie dysponuje nowoczesną bazą narciarską. Mamy tu łącznie około 20 kilometrów tras, które należą do Centralnego Ośrodka Sportowego. Na stoki możemy dotrzeć za pomocą kolei gondolowej lub kolei krzesełkowej.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *