Co dla narciarzy oferuje Karpacz

Polacy od lat uwielbiają bawić się na śniegu, nie ma chyba wśród nas osoby, która w dzieciństwie nie jeździła na nartach lub sankach. Z wiekiem wcale nie tracimy chęci na białe szaleństwo. Wręcz przeciwnie, chcemy robić to częściej i bardziej profesjonalnie. Wśród zimowych kurortów to właśnie Karpacz wyrasta na czołowy ośrodek polskich sportów zimowych. W tym artykule sprawdzimy jakie są atuty Karpacza z perspektywy narciarza i jakie inne atrakcje oferuje.

Świetne położenie

Karpacz jest położony na południu Polski tuż przy granicą z Republiką Czeską. Znajduje się on niedaleko Szklarskiej Poręby a największe miasto w pobliżu to Jelenia Góra. W miarę blisko stąd także do Wałbrzycha i Wrocławia. To położenie zapewnia ciągły dopływ turystów do miasta i powoduje, że stale się ono rozwija.

Karpacz znajduje się w malowniczej okolicy niedaleko góry Śnieżki, która jest najwyższym szczytem Karkonoszy oraz całych Sudetów. Przylega on bezpośrednio do Karkonoskiego Parku Narodowego a znajdują się tam takie cuda natury jak Dziki Wodospad czy Sowia Przełęcz.

Baza narciarska na światowym poziomie

Karpacz to istny raj dla narciarzy. Wszystkie osoby, które rozpoczynają lub kontynuują swą przygodę z narciarstwem zjazdowym, biegowym lub tourowym znajdą tam coś dla siebie. Praktycznie w każdej dzielnicy miasta znajdują się idealnie przygotowane stoki narciarskie, które będą idealne zarówno dla początkujących i całych rodzin. Dostępna jest pomoc profesjonalnych instruktorów zaś przy każdym stoku działają wypożyczalnie sprzętu, co sprawia, że nie musimy posiadać go na własność. Również dla profesjonalistów przygotowano atrakcyjne, trudne stoki.

Przy stokach działają wyciągi krzesełkowe lub wyciągi orczykowe, które sprawią, że ponownie na szczyt dostaniemy się w ciągu paru minut. Zimą stoki są intensywnie dośnieżane co sprawia, że nawet gdy powłoka śnieżna jest zbyt mała można tu jeździć do woli. Infrastruktura narciarska w Karpaczu należy do najlepiej rozwiniętych w Polsce.

Inne atrakcje

Szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego to świetne miejsce do wędrówek pieszych. Co ciekawe można to robić również zimą, gdyż są one otwarte, wielu ludzi pojawia się tu na nartach tourowych czy też rakietach śnieżnych. W Karpaczu funkcjonuje także lodowisko, które jest otwarte cały rok, są także górki saneczkowe i tory snowtubing, gdzie zjeżdżamy na specjalnych pontonach – to atrakcja głównie dla najmłodszych.

Jeżeli chodzi o zwiedzanie to okolica należy do niezwykle ciekawych. Mamy tu średniowieczną świątynię Wang czy zaporę na Łomnicy. W Karpaczu naprawdę jest co robić również poza sezonem zimowym i jazdą na nartach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *